13280-NOWKBF.png

קרן ערבות מדינה

הקרן להלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים החלה לפעול בשנת 2003. מטרתה לסייע לכל עסק קטן או בינוני בכל ענף פעילות ובפריסה ארצית רחבה, בהשגת אשראי למימון פעילות שוטפת וצמיחה  - בערבות המדינה
ערבות זו מאפשרת לגופים המממנים להציע תנאים נוחים ללווים, כגון הפחתת הבטוחות הנדרשות מהלווה וגביית ריבית נמוכה באופן יחסי.

 

לאורך השנים סייעה הקרן בעזרת ערבות המדינה לעשרות אלפי עסקים לצמוח ולהתפתח. צמיחה זו תרמה גם ליצירת מקומות עבודה במשק והנעת מנוע הצמיחה העיקרי של מדינת ישראל.
הקרן מאפשרת לקבל הלוואה לצורכי הון חוזר, השקעות בעסק והקמת עסק חדש.
ההלוואה ניתנת על ידי הבנק ובערבות המדינה לאחר המלצת הגוף המתאם והחלטת וועדת אשראי.

איתנים פתרונות פיננסים חרטה על דגלה את ערכי השרותיות, הובלה למצוינות ומקצועיות בלתי מתפשרת.

לשם כך, אנו מעסיקים כלכלנים מקצועיים, במטרה להעניק את השירות המהיר והמקצועי ביותר.

מדובר בהלוואה בנקאית לטווח בינוני עד ארוך, שמשחררת את הלווה מהעמדת מלוא היקף הביטחונות, ומאפשרת לו לנצל את ההלוואה לטובת השקעות עתידיות או לטובת הון חוזר, מבלי להיות תלוי בבנק.

 

ההלוואה הזו היא פתרון אשראי מצוין עבור עסקים בהקמה ועסקים קיימים שזקוקים לתזרים מזומנים לטובת הון חוזר או לטובת השקעה בעסק. הלוואות הללו ניתנות בתנאי פריסה מאוד נוחים ובריביות טובות, ביחס להלוואות סטנדרטיות שתוכלו לקבל מהבנק. במידה ואתה בעל עסק או יזם שרוצה להקים עסק, מומלץ קודם כל לברר את הזכאות שלכם קבלת מימון בסיוע המדינה.

מה זה הלוואת קרן בערבות המדינה?

לקרן בערבות מדינה ישנם מספר תנאי סף לקבלת ההלוואה. ראשית, על בעל העסק ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים בתחומי פעילות שונים: תעשייה, מסחר, שירותים, חקלאות, תיירות וכדו'.

 

להיות נקי מכל חוב לרשויות המס ולמערכת הבנקאית בישראל וללא כל תהליכי תביעה מצידם. מבקש ההלוואה לא יכול להיות בעל חשבון מעוקל או מוגבל. במידה ואתם עומדים בתנאי סף אלו, אתם זכאים לקבל הלוואה בערבות המדינה. מומלץ לברר זכאות לקבלת הלוואה מהמדינה לפני שאתם מבקשים אותה כדי למנוע קבלת סירוב מהקרן דבר שיכול  לפגוע בסיכויים לקבל הלוואה בערבות מדינה בעתיד.

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה?

שלושת המסלולים המרכזיים עבורם ניתן להגיש בקשת הלוואה מהקרן בערבות מדינה הינם: עסקים בהקמה, הון חוזר והשקעה בעסק. בקטגוריית עסקים בהקמה נכללים, בין היתר, גם עסקים שכבר רשומים במע"מ אך טרם קיבלו מסגרת אשראי בנקאית. עסקים שחלק ממטרת ההלוואה היא לשנות את הסטטוס מעוסק פטור לעוסק מורשה / עוסק מורשה לחברה בע"מ. או העתקת העסק ממקום המגורים למרכז מסחרי. בקטגוריית הון חוזר נכללים, בין היתר, גם עסקים שכיום מממנים את הפער התזרימי על ידי הלוואות גישור או ניכיון המחאות ומחפשים גורמי מימון זולים יותר. עסקים שזקוקים לתזרים מזומנים עקב בעיה נקודתית בעסק. או עסקים צעירים שמדווחים על צמיחה מהירה בהכנסות שמחייבות אותם ברכישת מלאי גדול של מוצרים והעסקת עובדים נוספים. בקטגוריית השקעה בעסק נכללים, בין היתר, עסקים צעירים שפועלים מספר חודשים ונדרשים להשקעה נוספת מלבד ההשקעה שכבר השקיעו. עסקים וותיקים שמעוניינים להתפתח לתחומים נוספים. וכן עסקים שסובלים מירידה בהיקף המכירות ורוצים להשקיע בעסק לטובת רענון בפעילות השוטפת.

עבור אלו מטרות ניתן להגיש בקשה לקרן?

  1. ​עסקים בהקמה – גובה הלוואה עד 300,000 ₪, נדרשים לעד 10% בטחונות.

  2. עסקים עם מחזור של עד 6.25 מיליון ₪  -​ ​​נדרשים לעד 25% בטחונות להלוואה של 500,000 ₪.

  3. עסקים עם מחזור מעל 6.25 מיליון ₪ - נדרשים לעד 25% בטחונות להלוואה בגובה 12% -8% מהמחזור.

  4. עסקים בינוניים במסלול השקעות לתעשייה - נדרשים לעד 30% בטחונות להלוואה או שעבוד של נכס (ברכישת נכס) בגובה מיליוני שקלים (עד 15% מהמחזור).

מ​סלולים קיימים בתוכנית

עם פנייתך "לאיתנים פתרונות פיננסים", היועץ הכלכלי יבנה ביחד איתך את התוכנית העסקית של העסק שלך. התוכנית העסקית תכלול את כל הנתונים הפיננסים של העסק,  הסבר אודות הסיבה לבקשת כספי ההלוואה מהקרן ותחזית פיננסית שמראה הכנסות עתידיות ומעידה על יכולת העסק להחזיר את כספי ההלוואה. מומלץ לקחת את שירותם של חברת ייעוץ עסקי, כזו שיש לה ניסיון בהגשות לקרן הסיוע לעסקים. עם ליווי צמוד תוכלו להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל ההלוואה בערבות המדינה.

איך מגישים בקשה לקבל הלוואה בערבות המדינה?

להלוואה הזו ישנם מספר יתרונות מרכזיים בהשוואה להלוואות בנקאיות רגילות. קודם כל היתרון המשמעותי ביותר הוא ערבות המדינה. הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות חוץ בנקאיות שלא מעיבות על האובליגו בבנק. כשהלוואה לעסק ניתנת בערבות מדינה העסק מחויב לתת עד 10%-25% בטחונות כנגד ההלוואה. בנוסף לזה, אפשר לפרוס את ההלוואה לחמש שנים, וזה לעומת שנתיים עד שלוש שנים ברוב ההלוואות שתוכלו לקבל עבור עסקים בבנק. תנאי הריבית זזים בין פריים+2% לבין פריים+3.5%, כלומר ריביות נמוכות מהלוואות הרגילות מבנק וחברות כרטיסי אשראי. בנוסף לכל זה, אפשר לקבל תקופת גרייס של חצי שנה שבה העסק רק צריך להחזיר את הריבית על ההלוואה וזה דבר  שמקל מאוד על עסק בהקמה, במיוחד בחודשי הפעילות הראשונים שלו.

מה הם היתרונות של הלוואה בערבות המדינה?

תהליך הגשת הבקשה מורכב ממספר שלבים:

הגשת תכנית עסקית לגוף המתאם- יכול להיעשות באופן עצמאי או בעזרת חברה המתמחה בתהליך שתחסוך לכם זמן וטעויות שעלולות להשפיע על סיכויי ההצלחה שלך. זה לוקח בערך כשבוע ימים ותלוי במידת שיתוף הפעולה שלך.

הגשת התכנית: לגוף המתאם שבודק את התכנית וברוב המקרים תלווה גם בפגישה עם הלווה בבית העסק וייתן המלצתו לבנק המלווה. זה קורה תוך 10 ימי עסקים.

בדיקת סניף הבנק: הסניף יבדוק את הבקשה לאור ההמלצה ויעביר את ההמלצה שלו לוועדת האשראי כדי לקבל אישור סופי של ההלוואה. זה קורה תוך 15 ימי עסקים.

אישור וועדת האשראי: הוועדה מתכנסת פעם בשבוע וקובעת את האישורים הסופיים של כל הבקשות, כמו כן היא מאשרת את סכום הבקשה ותנאי ההלוואה.

אורך כל התהליך הוא בערך חודש, וזה תלוי במידת שיתוף הפעולה שלכם, ביעילות ארגון החומרים הנדרשים ובזמן בניית התכנית העסקית לפי דרישות הקרן כדי למנוע עיכובים מיותרים.

כמה זמן לוקח לקבל את ההלוואה?